פרק 19. כאשר העסקים נגמרים.

ניסיתי כל סוגי ההשקעות: נדל"ן, רכבים, זהב, הלוואות, קניתי אחוזים בעסקים שונים.

כל אחד מההתחלות האלה היה יכול להפוך לעסק נהדר. אני חוזר - עסק. לא השקעה מסוג "השקעתי כסף וזה עובד בעצמו".

מפתח 59 להצלחה: למרבה הצער, שום דבר לא עובד מעצמו. לא הכל חלק כמו שזה נראה. אפילו כשיש לא מעט כסף, עדיין יש הרבה סוגיות שצריך לפתור. כדי להפוך את ההשקעה לרווחית, צריך לעסוק בזה. יום יום. השקעה עצמה צריכה להפוך לעסק שלך, לתשוקה שלך. רק אז ההשקעה תהפוך לעסק מעניין ורווחי.
בספר הזה סיפרתי רק על חלק קטן ממה שניסיתי. התמקדתי כאן יותר על טעויות, מאשר על הצלחות. הרבה יותר טוב וזול ללמוד מטעויות של אחרים מאשר על טעויות פרטיות משלך :)

בנוסף למה שסיפרתי לכם כאן, עסקתי בעסקי המלונאות, רשת של בוטיקים למתנות, יבוא מוצרי צריכה מטורקיה ומסין, פתחתי מספר מאפיות, עסקתי בבניית מערכות CRM, מכרתי פטנטים שלי ל-Google ועוד עסקים רבים אחרים.

אני יכול להביא עוד עשרות דוגמאות נוספות של עליות וירידות, השקעות מוצלחות וכושלות. אבל, בכנות, אני לא רואה בזה תועלת רבה. כי המסקנות שאליהן הגעתי ועליהן אני רוצה לספר לך בפרק הזה - הפכו את מוחי ב-180 מעלות.

במשך כל התקופה של יצירת עסקים שונים והשקעות, צברתי ניסיון רב. לא ניסיון תיאורטי, אלא ניסיון מעשי. למדתי לעשות עסקים – מאפס, עם כסף, באינטרנט, בעיר, בכפר. כדי להקים עסק ולהתחיל להרוויח את הכסף הראשון, אני זקוק מקסימום לשבוע ימים וזה יכול להיות בכל מדינה בעולם - אם זה בישראל, אם זה בגאורגיה, או אם זה בסין.

היום, אחרי שעברתי את כל הדרך, קיבלתי החלטה - אני לא עוסק יותר בשום עסק.

אני סיימתי את המסלול של איש עסקים.

עסקים כעסק, כלומר פעילות למען כסף – הפסיקו לעניין אותי. כמובן, אני צריך כסף ואני אוהב אותו, אבל הוא כבר לא מהווה המניע העיקרי שלי.

מפתח 60 להצלחה: ההשקעה הטובה ביותר היא לעשות את העבודה שאתה אוהב ולהשקיע את הזמן ואת הכסף דווקא בעסק הזה. עסק שאתה מוכן להתעורר איתו, שאתה מוכן להתמסר לו כל היום, עסק שאתה מוכן למות בו.
האם מצאתי משהו כזה לעצמי? כן, מצאתי!

הפרויקט החדש שלי זה כפר שביט והתושבים שלו - אספר עליו בפרקים הבאים. אני עוסק בזה כל יום, מהבוקר ועד מאוחר בלילה. אני מתעורר עם עשייה זו ואני חי אותה.


על מנת להתרכז באופן מלא בעשייה האהובה שלי, השלכתי את כל ההשקעות, עסקים, מכרתי את כל המיזמים שלי - HomeBiz, Area, Sheelot, Money Inspector, TopLink, MicroMail.

היה לי קשה מאוד להיפרד מכל הפרויקטים האלה - הרי פיתחתי אותם וטיפלתי בהם כבילדים האהובים שלי.

למעשה, חילקתי את העסקים שלי כמעט במתנה. למישהו מסרתי בחינם, מישהו אחר שילם רק מחיר סמלי, לא יותר מ 5% ממה שהשקעתי וכו׳. אבל אני לא מתחרט, כי כל פרויקטים האלה דרשו ממני אנרגיה וזמן, על חשבון הפרויקט המרכזי, שאני עושה אותו עכשיו.

מפתח 61 להצלחה: אתה חייב להיות מסוגל לוותר על כל דבר שמסיט אותך מכוון המטרות שלך. אתה צריך להיות מסוגל לעזוב, אם אתה מרגיש שזה לא שלך.
זהו פרק קצר, אבל מאוד חשוב. כדי להבין את מה שכתבתי כאן, לקח לי מספר שנים ורכישת הניסיון הזה עלה לי מזוודה לא קטנה של כסף.
« הקודם   (1...)   19  20  21   (...26)    הבא » 
אלעד
תודה רבה על מפתח 60! צרור אדיר ושימושי
של מפתחות לכספת השפע ואני קורא בשקיקה :)

אלעד
מדהים! כמה תובנות בספר אחד!
תודה רבה על השיתוף!
ארז
אלי שלום,
תוכל להסביר את המשפט "אתה צריך להיות מסוגל לעזוב, אם אתה מרגיש שזה לא שלך"
user-img
פרופ' אלי שביט
כאשר אתה מרגיש שמה שאתה עושה לא מהנה אותך, לא בא לך להתעורר בשבילו, לא בא לך לעשות את זה - צריך לעזוב את הפעילות הזו. כי היא הורסת לך את החיים ואת הבריאות, היא מפריעה לך בהשגת מטרות אמיתיות.

דג לא צריך לנסות לעוף. זה לא מקום ההמצאות שלו. אריה לא צריך לנסות לצלול למים עמוקים - זה לא מקום ההמצואת שלו. לכל אחד יש את המקום שלו בחיים האלה וכל אחד צריך לעסוק במשהו שהוא חזק בו ואוהב אותו.

זה נשמע הגיוני, אבל לרוב, האנשים מתנהגים הפוך - עוסקים בדברים שלא מאתגרים ולא מהנים אותם. כתוצאה מכך - סובלים, חולים, מפסידים כסף, זמן, חוזרים הביתה מותשים, בלי אנרגיה ובלי רצון לחיות.
ארז
תודה רבה על ההבהרה ,החכמתי ולמדתי כמו תמיד.
אסתר כהן
מסכימה לגמרי, אני מרגישה בדיוק ככה, שהעבודה שלי סוחטת אותי ומוציאה ממני את כל הכוחות ואנרגיות . איך יודעים מה מתאים לי? מה היעוד שלי? עברת דרך ארוכה להגיע לשם. צריך פשוט להתנסות עד שזה מגיע?
user-img
פרופ' אלי שביט
אסתר, כל בן אדם יודע מה הוא רוצה, כבר מלידה. פשוט, גני ילדים, בתי ספר וכל מערכת החינוך מצליחה לקבור את הרצונות שלנו כל כך חזק, שאנו שוכחים עליהם.

לכן, לא נשאר הרבה, מאשר לנסות את הכל, ולהבין מה היעוד שלך, להעיר את האור שניסו לכבות אותו בך במשך עשרות שנים.

תצליחי בדרך הלא קלה הזאת!
הוסף תגובה / שאל שאלה
« הקודם   (1...)   19  20  21   (...26)    הבא »