פרק 22. 9,999 דולר עבור מכה אחת של פטיש.

למרות שבמועדון הזהב יש לסטודנטים אפשרות לשאול אותי שאלות כל יום, הם דרשו ממני יעוץ אישי.

ניסיתי להתחמק מזה כמה שאפשר, אבל כל יום קיבלתי 2-3 הודעות דוא"ל, בהם התלמידים ממש דרשו ממני ייעוץ אישי. כדי איכשהו להרגיע אותם, יצרתי דף פשוט עם פירוט תנאי הייעוץ שלי.

למעשה, לא התכוונתי למכור ייעוץ, כי לא הבנתי בשביל מה אנשים צריכים אותו אם יש את המועדון ואפשר לשאול שם שאלות. כדי להפחיד אנשים שלא יירשמו ליעוץ, קבעתי מחיר לפגישה אחת ל- $ 10,000. קיוויתי שאנשים לא יסכימו לשלם מחיר כזה. יראו את העמוד, את המחיר ויעזבו אותי בשקט.

כמה שאני טעיתי...

תוך שלושה ימים נוצר אלי תור, למספר חודשים קדימה! אני באמת לא הייתי מוכן לתפנית האירועים כזו. אני אוהב חיים שקטים, בבית, בתחתונים. אך פתאום נוצר אלי תור של אנשים שמסיבה כלשהי זקוקים ליעוץ אישי שלי, מוכנים לחכות שבועות ולטוס אלפי קילומטרים כדי להגיע אלי.

וואו... זה היה מאוד לא צפוי...

ראשית, רציתי להבין למה אנשים כל כך רוצים את היעוץ האישי איתי, אם יש להם את המועדון?! הרי גם שם אפשר לשאול שאלות!

התשובה לא הייתה פשוטה מדי. לאחר תחקיר מעמיק של האנשים שהגיעו אלי ליעוץ ובדיקת המניעים, מצאתי את הסיבות מדוע הם באים אלי.

אני רוצה לחלוק אתכם את המסקנות - אולי למישהו מכם זה יהיה שימושי.

ראשית, אנשים רוצים שאני אישית אלווה אותם אל המטרה. לא דרך המועדון ולא דרך שאלות ותשובות קצרות, אלא באופן אישי. תוצאותיו של אתלט בודד יהיו תמיד גרועות יותר, מתוצאותיו של אתלט שמתאמן בהדרכתו של מאמן. אותו הדבר ביעוץ אישי. אתה יכול לצעוד לבד לעבר המטרה, או שאתה יכול איתי. איתי - זה הרבה יותר מהר.

שנית, התברר שאנשים אינם רוצים לשאת בנטל האחריות. הם לא רוצים לחפש תשובות במשך שנים, הם עייפים מלחפש. הם רוצים שאגיד להם בבירור - ״תעשה את זה ואת זה״ ואוביל אותם צעד אחר צעד.

שלישית, לא כולם רוצים לשאול שאלות בפומבי. רבים אינם מוכנים להיפתח בפני חברים אחרים במועדון.

הרבה אנשים מפורסמים מאוד, שאתם שומעים ורואים אותם באינטרנט כל יום, מגיעים אלי ליעוץ. הם ממש לא רוצים שמישהו יידע שהם מתייעצים איתי. זה יערער את אמינותם בעיני הלקוחות שלהם.

למראית העין, הכל נוצץ ויפה אצלם, אבל למעשה יש להם הרבה בעיות - הן בעסקים והן במישור האישי. אין להם עם מי להתייעץ. לכן הם מגיעים אלי.

רביעית, לאנשים נמאס מ״מנטורים״ שקראו שני ספרים ומחשיבים את עצמם גורו ומלמדים על "הצלחה מוצלחת". אנשים מחפשים אדם עם ניסיון שהוכיח על עצמו את מה שהוא מלמד.

אני חי כפי שאני מלמד. אני מלמד כפי שאני חי. אני לא רוצה להשוויץ, אבל מי שהיה אצלי בבית לפחות פעם אחת, מבין טוב מאוד ורואה במו עיניו, שאני לא מנטור שנולד אתמול, ששולף מפייסבוק סלפי מתאילנד ומראה לכולם כמה חיים שלו יפים, אך למעשה נוהג במאזדה ישנה ויש לו חובות מכאן ועד להודעה חדשה.

מפתח 69 להצלחה: צריך ללמוד לשחות ממישהו שיודע לשחות. צריך ללמוד לרזות ממי שאיבד משקל. צריך לקבל טיפול רפואי מרופאים בריאים. צריך ללמוד עסקים מאנשים, שהוכיחו על ידי ההצלחה שלהם, שהם יודעים על מה הם מדברים.
לבסוף, סיבה חמישית, אנשים מגיעים אלי בשביל תוצאות. ההבדל ביני לבין שאר היועצים הוא שפיתחתי שיטה אישית משלי, שמובילה לתוצאות.


הנשק הסודי שלי, שמוביל לתוצאה :) צוחק, כמובן.
דודו נחום - בחור שהפך מיזם טירון לקופירייטר מס׳ 1 בארץ!
דודו נותן משוב על היעוץ ועל התוצאות שהגענו אליהן.

אספר בקצרה על איזו שיטה מדובר. קרוב לוודאי שמעת על קרב מגע. זו שיטת לחימה ישראלית.

מה כל כך מיוחד בה?

בהבדל משיטות רבות אחרות, שבהן הקרב צריך להיות יפה ומסודר, שיטת קרב מגע בנויה על עקרונות אחרים - לנטרל את האויב מהר ככל האפשר ואז לתקוף בכל הכוח. כל השיטות מותרות, כולל מכות בעיניים וביצים וכן שימוש בכל חפץ נגיש - אבנים, חול, מזלגות, נעליים, משקפיים.

אין מקום לרגשות בקרב מגע. כאשר אויב תוקף אותנו, הוא לא ירחם עלינו. לכן אנחנו צריכים להיות חכמים יותר, חזקים יותר, מהירים יותר.

דווקא בעיקרון הזה אני משתמש ביעוץ אישי.

בעצותיי ובתוכנית שאני בונה עבור הלקוח, אין פילוסופיות או משפטי מים מהסוג "תאמין בעצמך והכל יסתדר מעצמו" או "בואו כולם ביחד נרים ידיים למעלה ונצרח שאנחנו חזקים". אין שטויות כאלה. אין מנטרות. אין קסמים.

יש רק פעולות משעממות - תכנית קצרה וברורה, בדרך כלל באורך של דף אחד - איך לצאת מן התחת ולהגיע מהר ככל האפשר אל המטרה.

אשתף אתכם בסיפור האהוב עלי - אבא שלי סיפר לי אותו כשהייתי בן 13, ומאז הסיפור הזה הפך לדוגמא שצריך לשאוף אליה:

בעל מפעל היה מודאג מאד - גנרטור הקיטור, אשר סיפק חשמל לכל המפעל, רטט חזק ונכבה כל 2-3 שעות ובכך היה עוצר את העבודה של המפעל כולו.

מומחים רבים ניסו לתקן אותו, אבל כל ניסיונותיהם כשלו.

הזמן שווה הכסף, - שינן לעצמו בעל המפעל, בעת ספירת הפסדים עקב אובדן בייצור, - הזמן שווה הכסף.

באותו רגע, הציץ למשרדו בחור בסרבל כתום.

- אני יכול לתקן את הגנרטור שלך, אדוני, - הוא אמר.

בעל המפעל לא התרשם.

- הזמנתי את מיטב המומחים לתקן את הגנרטור, אבל אף אחד מהם לא הצליח. תראה את עצמך - יש לך תיק כלים קטן ואין בו הרבה כלים, אם אני לא טועה.

- נכון, אדוני. לקחתי רק כלים נחוצים לביצוע עבודה הזאת. אז אתה תרשה לי לתקן את הבעיה?

הבחור לא הרשים את בעל המפעל, אבל מכיוון שלא היה לו כבר מה להפסיד, הוא לקח אותו לחדר שבו נמצא הגנרטור. הגנרטור עמד במרכז החדר וממנו יצאו לכל הכיוונים, מספר עצום של צינורות שהובילו לכל חדר של המפעל.

בטון מתנשא הזמין בעל המפעל את הבחור להתחיל בתיקון. בשקט ובלי התרגשות הוציא בחור בסרבל כתום כלי אחד מתיק העבודה שלו - פטיש גומי קטן.

בזהירות ובשיטתיות הוא התחיל לדפוק על חלקים שונים של הגנרטור והקשיב בתשומת לב לקולות שבקעו מהמתכת. עשר דקות הוא דפק על חיישני לחץ, תרמוסטטים, מסבים וחיבורים, שם להערכתו היה הנזק. לבסוף, הוא חזר לתיק הכלים שלו, שם את הפטיש הקטן במקום ובחר בפטיש גדול.

הוא ניגש אל חיבור ברכי באחד מקטעי הצנרת, נתן מכה קלה בפטיש. התוצאה הייתה מיידית. משהו זז שם בפנים וגנרטור הפסיק לרעוד.

בעל המפעל התלהב:

- מדהים! מדהים! שלח לי את החשבון! תכפיל את המחיר!

- אין בזה צורך, אדוני, - ענה הבחור.

כאשר לאחר מספר ימים, הגיע החשבון, בעל המפעל נדהם: הסכום היה גבוה בהרבה מהציפיות שלו. 10,000 דולר! כסף גדול באותם זמנים.

הוא שילם הרבה יותר לאותם מומחים שניסו לתקן את הנזק, אך לא הצליחו, אבל הוא ידע שהמומחים בילו שם כמה ימים והם היו נציגים של חברות עם מוניטין גבוה! אבל הבחור המוזר הזה בילה שם כולה עשר דקות!

בעל המפעל ביקש ממזכירה שתבקש מהבחור פירוט עלות השירותים שנתן.

תוך זמן קצר הגיעה התשובה בדואר.

״עשר דקות של מכות פטיש - 1 דולר.
לדעת לאן להכות - $ 9.999.
סך הכל: 10,000 דולר״.
אני - הבחור הפשוט הזה בסרבל הכתום. היעוץ שלי - זו מכת פטיש. זה נותן תוצאות מיידיות. בלי רעש, בלי התפלספויות.

אני לא אוהב לייעץ ולחלוב לקוחות במשך שנים, כמו שעושים זאת יועצים רבים אחרים. יש לי מדיניות הפוכה לחלוטין. אני רוצה לפתור במהירות את הבעיה של הלקוח. רצוי באותו יום. הזמן שלי יקר ואני לא רוצה לשבת שעות ולדבר עם הלקוח על נושאים אינטימיים שלו.

אני לא טנק. אני צלף. ללא מהומה, רק קליעה למטרה. הטנק רועש מדי, צורך המון דלק ועולה יקר. צלף - זה רק כדור אחד. מהר, שקט וישר למטרה. בדיוק עבור הכדור הזה אנשים משלמים לי כסף.
אביא דוגמא אחת ליעוץ כזה. שלושה מתלמידיי החליטו להקים חברה ולעסוק בהפקה - הם מצאו מרצה מפורסם בארצות הברית והחליטו לקדם אותו בישראל.

מדי שישה חודשים הם אספו כיתות של 25 איש והזמינו את מרצה מארצות הברית.

כשהגיעו אלי לראשונה ליעוץ, הם הרוויחו 5,000 שקל לחודש, כל אחד מהם. כדי להגיע ליעוץ הם אפילו נאלצו לקחת הלוואה.

עכשיו, לאחר מספר ״מכות פטיש״ שלי, הם מרוויחים מיליוני שקלים בשנה ואוספים כיתות עצומות של 700 איש.


קשה להאמין בזה? אני מסכים, קשה. גם אני לא הייתי מאמין. בואו להרצאות שלהם, תכירו אותם ותראו את הכל במו עיניכם.

אם אתם רוצים לראות ולקרוא יותר פרטים, יותר דוגמאות, יותר תוצאות ולקבל ״מכת פטיש״ לעסק שלכם - כנסו לאתר שלי: www.ishavit.com
« הקודם   (1...)   22  23  24   (...26)    הבא » 
kobi molcho
הספר סוחף ואי אפשר שלא לקרוא אותו ברצף.
הדליק לי הרבה נורות אדומות
ועורר הרבה נקודות אזהרה
שמרתי אותו וכנראה שאחזור לקרוא
אותו עוד כמה פעמים.
העברתי אותו גם לבני המשפחה
שבשנות ה-20 שיחסכו טעויות בדרך
גם אני העברתי אותו לבן שלי .. :)
גבי נודלמן
אלי שביט יכול לגרום גם לרוצח שכיר לפתוח עסק עצמאי :)
תודה אלי!
אני השתתפתי באחד הכנסים של רוברט שמין ואפילו זכיץי בצמיד של אחת התלמידות שלו שבזכות הבית ספר שלו נאספה מרחובות דרום אמריקה , אחרי שרוברט שאל למי כאן היתה שנה קשה :)

שמחה לראות מי עזר לו להגיע לארץ :)
שמואל
הייתי בסדנה שלהם של פרויקטX סדנה מדהימה
הוסף תגובה / שאל שאלה
« הקודם   (1...)   22  23  24   (...26)    הבא »