בוא נבחן מספר דוגמאות כדי להבין את השיטה של 3 שלבים לעמוק.

נניח שאתה מתכנת והחלטת לפתוח בית תוכנה פרטי משלך.

קודם כל, אני מזכיר לך: אנחנו לא לוקחים הלוואות מבנק! לא לוקחים כסף מקרובי משפחה! לא שוכרים משרדים! לא מחפשים עובדים! לא כותבים תוכניות עסקיות!

כסף ליזם שרק מתחיל את הדרך היזמית שלו - זאת בעיה.

כאשר יש לך כסף אתה אומר: "בוא נשקיע בפרסום" ואופס… אלפי שקלים הלכו לפח.


אבל כאשר אין לך כסף, אתה נאלץ לצאת לשטח ולשוחח עם לקוחות, לברר מה הם רוצים. בזמן שאתה נפגש ומשוחח איתם - אתה מבין מה הכאב האמיתי שלהם, מה הם רוצים, על מה הם מוכנים לשלם כסף - זאת אומרת אתה מפסיק לחיות באשליות, אתה מקבל ניסיון ותוצאות אמיתיות. אתה מסתמך על עובדות ולא על אשליות!

ובכן, שלב ראשון, אתה מגדיר בדיוק במה תרצה לעסוק, איזה בית תוכנה תרצה לבנות או אילו סוגי אתרים, ועובר לשלב הראשון של השיטה: משוחח עם אנשים ושואל אותם אם הם בכלל צריכים את מה שאתה רוצה למכור.

משהו בסגנון: "אני בונה אתרים מסוג חדשני. זה עולה 3,500 ש"ח וכולל 830 עמודים . זה יכול לעניין אותך?" והוסף "כן"-ים של כל המתעניינים.

שלב 2: אתה מוצא בית תוכנה שכבר עושה את מה שאתה רוצה לעשות וסוגר איתם שהם מבצעים את ההזמנות ואתה תביא להם לקוחות. אתה עושה את זה לא כדי להרוויח, אלא כדי לקבל ניסיון של מכירות!

להזכירך, אתה עובר לשלב 3 רק אחרי שמצאת 10 לקוחות! בשלב הזה אפשר כבר לעסוק בהגדלת רווחים, לקחת משרד ועובדים.


אילו סוגי עסקים אפשר להקים מאפס?

אנחנו מתמקדים בעסקים שניתן להקים אותם ללא השקעה כספית, ושמאפשרים תוך זמן קצר להגיע לרווח של לפחות 20,000 ₪ בחודש. כל מה שלא נכנס לגבולות האלה - לא מעניין אותנו כרגע.


להלן כיוונים עסקיים אפשריים:

1. לאנשי עסקי רבים שוכבים סטוקים וערימות של מוצרים שונים. אם תמצא דרכים איך למכור ולשווק להם את המוצרים - הם בשמחה יתחלקו איתך בעמלות עסיסיות.

2. מפעלים רבים רוב הזמן עומדים ללא הזמנות ובקושי מנצלים 30% מיכולות הייצור שלהם. אם תמצא מה אפשר לייצר במפעלים האלה ולמכור - שוב, תקבל את האחוזים שלך בלי להשקיע כסף! כדי לחצות את הים אין צורך לבנות ספינה משלך, כדי לייצור - אתה לא צריך מפעל משלך!

3. עשרות אלפי בעלי אתרים לא יודעים מה לעשות עם האתרים שלהם - הם השקיעו כסף, בנו את האתר ותקועים, כי לא מבינים איך להרוויח ממנו. אם תמצא דרכים איך להפיק רווח מהאתרים שלהם - קח את הרווח הנקי שלך ושים בכיס!

4. נותני שירותים ואנשי מקצוע שונים מכל התחומים - הם כל כך עסוקים במקצוע שלהם שאין להם זמן להביא לקוחות. תביא להם לקוחות חדשים ותקבל עמלה על כל לקוח!5. עסקים שעובדים עם פלח שוק מאוד מצומצם - למשל, הם עובדים רק עם לקוחות גדולים, ולא מוכנים לבזבז את הזמן שלהם על לקוחות קטנים. תציע להם שאתה תעבוד עם הלקוחות הקטנים האלה תמורת אחוזים מהרווח ו/או תציע להם לפתח את הפעילות שלהם באיזור אחר, בעיר אחרת, במגזר אחר וכד'. הרי כבר יש זרם של לקוחות, אז למה שלא תנצל אותו?!

6. יש לך מקצוע כלשהו? אתה מתכנת? מעסה? כותב תכנים? יודע לאלף כלבים? הניסיון והידע שלך מהווים משאב מדהים שאפשר לנצל אותו ולהקים עסק!

7. פייסבוק, גוגל, דפי זהב ועוד מקורות רבים - מהוות רשימה עצומה של עסקים וגם רשימה ענקית של לקוחות - זה משאב שנמצא ממש בקליק אחד ממך! תמיד יש מי שמוכן למכור בזול ויש מי שמוכן לקנות יקר יותר. המשימה שלך - לחבר ביניהם.8. ליצור ולמכור מוצרי מידע - קורסים, סדנאות, מדריכים וכו’. אם יש לך ידע וניסיון בתחום כלשהו ואתה אוהב ללמד אנשים - אפשר להפוך את זה לעסק רווחי! אם אין לך מוצרי מידע משלך - אפשר למכור גם מוצרי מידע של אנשים. אחד הסטודנטים של קורס הסטארט-אפ משווק מרצה מחו”ל ומרוויח על זה 30 אלף דולר בחודש!

9. למכור שירותי ייעוץ - יעוץ, הדרכות, קואצ’ינג וכו'. תחום היעוץ - זה תחום מאוד רווחי שאפשר להקים אותו ללא השקעה כספית. אמנם, אני מציע לך להיכנס לעסק זה אם אתה באמת אוהב לעבוד עם אנשים, אחרת תקלל כל יום שבו נכנסת לעסק הזה :)

10. מיזמים משותפים עם יזמים. אתה בא ליזם ומציע לו להרים יחד איתו מיזם חדש על בסיס הרעיון שלו או הרעיון שלך. מתחלקים מהרווחים החדשים שתקבלו במיזם. אגב, אפשר לעשות את זה מבלי לעזוב את מקום העבודה שלך!

ידע שלך, ניסיון, זמן, כישורים, מקום העבודה שלך, קשרים, משאבים של יזמים אחרים, כגון: מוצרים, משרדים, שטחים, עובדים, כלים, ציוד, מכונות, כסף, חנויות, קשרים, ידע, ניסיון שלהם וכו' - כל אחד מאיתנו מוצף במשאבים האלה, אך לא כל אחד יודע איך להפוך את כל האוצר הזה לרווח נקי :)


זה הרעיון המרכזי של הקמת עסק מאפס - למצוא ולנצל את המשאבים שקיימים אצלך וסביבך!

לפי שיטת 3 שלבים אפשר להקים כמעט כל סוג של עסק, ללא סיכון, וללא השקעות מטורפות בעסק.

תקשיב בבקשה ל-3 דוגמאות קצרות של יזמים שהקימו עסקים מאפס:


יש לי מאות דוגמאות כאלה, אבל לא רוצה להעמיס עליך עכשיו את כולם, אחרת תצטרך לשבת מול המחשב עד מחר בבקור :)

העיקר שתבין את הרעיון - גם אם אתה צעיר מדי, גם אם אתה גר בשכונת חרידים, גם אם אתה עיוור - עדיין יש במה לעסוק וממה להרוויח!


אגב, רובכם מתאר עסק כמשהו גדול, עם משרדים, מפעלים ו-990 עובדים. לכן, יכול להיראות לכם שמה שאני מספר כאן - זה לא בדיוק על עסקים אמיתיים, כי אין שם מפעלים ו-990 עובדים.

אין בעיה. בוא לא נקרא לזה עסק. בוא נקרא לזה מיזם.

הרי בסופו של דבר, מה זה עסק? זאת פעילות שמביא כסף. אז מה זה משנה איך נקרא לזה?

אנו נעסוק במיזמים שמביאים כסף :)

על מיזמים כאלה תוכל ללמוד איך מתנהלים עסקים, איך מקימים אותם ורק אחרי זה תעבור לעסקים גדולים של 990 עובדים ומיליני דולרים.

בעמוד הבא אספר לך על 3 כיוונים עסקיים שאני בשום פנים ואפון לא מציע לך להיכנס אליהם בתור יזם מתחיל, כי זה מסוכן!

« הקודם   (1...)   3  4  5   (...7)    הבא »