60 עקרונות הצלחה של אלי שביט
עקרונות ועצות זהב שיעזרו לך להצליח, אפילו אם אתה עובד בתור שכיר


1. כל עובד שכיר הוא גיבור! זה אדם חרוץ שעובד כל יום מהבוקר ועד הערב, אדם עם לב טוב שמתחלק עם הבוסים שלו בתוצאות היצירתיות שלו, אדם שמלא באהבה למקום העבודה שלו! המעניין הוא שבמוקדם או במאוחר הגיבור הזה מוצא את עצמו בפח זבל בלשכת עובדה כדי לא למות מרעב.

2. עובד שכיר יודע איך לעשות את מה שאומרים לו. אבל הוא לא יודע מה לעשות. לכן הוא מחפש לעצמו בוס שיגיד לו מה לעשות. עובד שכיר הוא כמו סמארטפון - זה הלי מצויין שיודע לעשות המון דברים, אבל ללא משתמש הוא חסר משמעות.

3. אחריות אמיתית - זאת אחראיות על התוצאה. לא משנה באילו מכשלונים נתקלת בעת בניית הבית - הבית צריך להיות בנוי למרות כל המכשולים. זאת האחריות האמיתית.

4. עובד שכיר לא מסוגל לבצע הוראות פשוטות ללא בעיטות וללא פיקוח מתמיד של המנהל. בגלל זה הוא עדיין עובד בתור שכיר. כל מי שהבין את הסוד הזה - כבר מזמן לא עובד בתור שכיר.

5. פחד מאחריות מפחיד יותר ממוות. מכירות - זו אחריות על התוצאה כלפי הלקוח. כשאתה עובד בתור שכיר, יש לך רק לקוח אחד - המעסיק שלך. כשיש לך עסק - יש לך הרבה לקוחות. זה כל ההבדל.

6. עבודה – זה ביצוע יומיומי של פעולות רוטיניות ומשעממות. שינוי משמעותי יכול לקרות רק כאשר אתה מתחיל להקים עסק. עסק – זה קודם כל כלי להתפתחות אישית. כסף – זה רק התוצאה של מי שהפכת להיות.

7. לא חשוב איך באמת עבדת – חשוב איך נראה מה שעשית. אם למדת את הכלל הזה - אתה יכול להסתדר מצויין בעבודה שכירה, אבל בפועל אתה גונב את זמן החיים שלך מעצמך.

8. המצב בחשבון הבנק שלך לא תלוי בכמות העבודה שעשית. אם הרווח היה תלוי בכמות העבודה, אז כל האנשים העשירים בעולם היו כבר מזמן עובדים בתור סבלים.

9. ללכת כל יום לעבודה - זה לפרפר בחלב דל שומן. סביבה עם חלב שומני – זה עסק. לאחר מספר גדול של נסיונות, במוקדם או במאוחר אתה תקציף את החלב ותהפוך אותו לשמנת.

10. עובד שכיר מוכר את זמן החיים שלו תמורת משכורת. יזם קונה בזול זמן של אנשים אחרים והופך אותו לרווח. הזמן שווה יותר יקר מכסף. את הכסך אפשר להרוויח. את הזמן שאבד - בחיים כבר לא תחזיר.


11. ההבדל בין עובד שכיר ליזם, הוא כמו ההבדל בין זאב לכלב. שניהם מאוד דומים האחד לשני, אבל הראשון משיג את האוכל שלו בעצמו והשני מחכה שיביאו לו את האוכל עד הפה.

12. מה שאתה עושה - זה מה שאתה מהווה. אתה יכול לחשוב על עצמך שאתה אדם חופשי ומפותח, אבל מחר ב-8 בבוקר אתה תרוץ לעבודה ותעשה את מה שהמנהל שלך יגיד לך לעשות.

13. עבודה שכירה היא כמו שירותים ציבוריים. הצורך הבלתי נסבל דוחף אותך אל תוך התא. 5 דקות אחרי ש"בילית" שם, אתה חש את הריח לא כל כך חזק! אנחנו מתרגלים די מהר לכל מצב.

14. משכורת של 7,000 ₪ - זה סף העוני. רוב האנשים כל כך גהים במשכורת שלהם, אבל היא מספיקה רק כדי לשרוד ולא למות מרעב.

15. הבנק לא ירחם עליך. כשהיית קטן יכולת לבוא לאמא ולהגיד שעשית שיעורים, למדת הרבה וקשה - והיא היית מרחמת עליך. אבל בחיים האמיתיים אף אחד לא ירחם עליך אם עבדת קשה והרבה. במיוחד הבנק - מבחינתו זה אותם 7,000 ₪.

16. באיזו דרך יצירתית אתה מתכוון לקנות דירה? הדרך המכובדת היחידה לקנות דירה - זה להקים עסק ולהרוויח את הכסף בכבוד, בלי לבקש נדבות ועזרה מקרובי המשפחה.

17. רווח נקי של 10,000-20,000 דולר בחודש - יספק אותך כמעט בכל מקום בעולם. לחיות בעוני - זה הצד הקיצוני הראשון. לרדוף אחרי כסף כל החיים - זה הצד הקיצוני השני. האמת נמצאת באמצע - צריך להרוויח מספיק כדי לחיות בעושר ולא רק לשרוד.

18. כסף זה בכלל לא העיקר בחיים. אבל אם אתה חייב להתעורר כל בוקר בשעה 7 כדי לרוץ לעבודה, לשבת שם 8 שעות במשרד המחניק כדי לקבל משכורת ולשרוד מחודש לחודש – אז כסף זה העיקר. בחיים שלך.

19. אפשר לוותר רק על מה שיש לך. אי אפשר לוותר על מה שאין לך. תרוויח כסף ואחר כך תוותר עליו. אם תוכל, כמובן :)..

20. אם אתה חי בעוני - זה אומר שאף אחד לא צריך אותך ואת הידע שלך. ככל שאתה עני יותר - כך צריכים אותך פחות אנשים. אני יודע שהביטוי הזה מאוד מעליב את העניים, לכן שיניתי את הנוסח למשהו פוזיטיבי יותר: אנשים חכמים צריכים להיות עשירים ומאושרים! אמן!


21. רוצה לבדוק את ה-IQ שלך? תכניס את הכספומט לבנקט ותקבל תשובה מדוייקת.

22. עוני - זו בגידה במשפחה. מי שמסתתר מאחורי מילים יפות כמו "אין צורך להיות עשיר בשביל להיות מאושר" - בוגד ומשקר לעצמו ולמשפחתו.

23. פעולה - זאת מילה אחת שעושה את כל ההבדל. מיליוני אנשים חכמים ומשכילים, קוראים ספרים עסקיים ודנים בצורה מאוד יפה על עסקים. באותו זמן, אנשים אחרים, בכלל לא כל כך חכמים ומושכלים, כאלה שבקושי סיימו שמונה שנות לימוד בבית הספר - קונים לעצמם מרצדסים ולקסוסים, דירות יוקרה ואחוזות עם נופים מהממים. כל ההבדל ביניהם במילה אחת: פעולה.

24. יש "עכשיו" ויש "אחר כך". יש "מיד" ויש "לעולם לא". וביניהם יש המון שקרים ודיבורי סרק. אנשים משקרים לעצמם ולאחרים שהם יעשו הכל, אבל אחר כך. כאשר ה"אחר כך" הזה מגיע - הם ממציאים את ה"אחר כך" הבא ודוחים את המעשים. שוב ושוב.

25. הרבה יותר מפחיד להשיג מטרות קרובות. אנשים נראים גיבורים כאשר קובעים מטרות גדולות ורחוקות, אבל נראים מצחיקים כשמבקשים מהם לעשות משהו קטן, אבל עכשיו.

26. להתכונן להקמת עסק על פי ספרים, זה כמו ללמוד שחיה על החוף. עסקים לומדים בשטח - קופצים למים ולומדים לשרוד כבר מהשניה הראשונה.

27. טעות - זה לא עונש. טעות - זה שיעור. אם הצלחת – מעולה, קיבלת תוצאה. אם לא הצלחת – גם מעולה, כי קיבלת ניסיון ולמדת מה לא צריך לעשות.

28. מאחורי כל "נס" עומדים ימים, חודשים ושנים של נפילות וניסיונות בלתי פוסקות. הקמת עסק זה כמו לימוד רכיבה על אופניים: עד שתעבור את ה-10 מטר הראשונים - תצטרך ליפול מאות פעמים. שוב ושוב.

29. אל תפתח את החלומות שלך לאנשים קטנים. זכור, שההצלחה שלך זה הכשלון שלהם. ככל שתצליח יותר, כך ילכלכו עליך יותר. מכל הכיוונים - קרובי משפחה ומכרים, חברים ושכנים, כתבים אנונימיים באינטרנט - כולם ינסו לבעוט בך כמה שיותר כואב. כי למה מי אתה שאתה מצליח יותר מהם? מי נתן לך זכות כזו?! שים עלים ותמשיך בדרכך. שיידברו מה שהם רוצים. כמו שאומרים, יחיו הקנאים ויסבלו! אמן!

30. תקשיב רק לעצות של אנשים שחיים כמו שאתה רוצה לחיות. אם בן אדם שנותן לך עצה ומלמד אותך לחיות חיים טובים - מסכן, חולה ועני - אז זה כמו ללמוד שחיה מאחד שלא יודע לשחות בעצמו.


31. איש עסקים שעסוק 28 שעות ביום כדי לשרוד - זה לא איש עסקים חכם. הוא שכח בשביל מה הוא בנה את העסק - כדי להיות חופשי יותר, אבל בפועל הוא הפך להיות העבד של העסק שלו.

32. פתגם סיני חשוב: מי שפעיל כל יום כמו דבורה, חזק כמו שור, עובד כמו סוס וחוזר הביתה עייף כמו כלב - חייב להתייעץ עם וטרינר, כי יש סיכו גדול שהוא חמור.

33. מיתון הוא מסנן ומטהר מצויין - הוא עוזר להיפטר מכל היזמים החלשים ולא יעילים. זה חוק הטבע - כל מי שחלש צריך לרדת מהמירוץ.

34. יזם טוב = יזם שיודע להרוויח. אתה יכול להיות מתכנת מעולה ועני בו זמנית. אתה יכול להיות צייר גאוני ועני בו זמנית. אבל אתה לא יכול להיות יזם טוב ועני בו זמנית! יזם טוב = יזם שיודע להרוויח. כי זה המקצוע שלו. נקודה.

35. רעיונות יש כמו חול. הבעיה היא שאין החלטה לפעול.

36. יזם טוב יהפוך רעיון חלש לעסק מצליח. יזם גרוע יהפוך רעיון גאוני לעסק מפסיד.

37. צריך לקחת רעיון בנאלי ולהפוך אותו לעסק מצליח. הסוד הוא לא ברעיון גאוני, אלא במציאת בידול תחרותי מנצח.

38. בעלי רעיונות גאוניים לא עובדים תמורת משכורת קטנה. רד לקרקע ותתחיל מעסק ראלי.

39. בתחילת הדרך היזמית, רעיון - זה נושא משני. תתחיל עם משהו. תתחיל מרעיון הכי בנאלי. צבור ניסיון. את הניסיון העסקי שצברת בעסק אחד, תמיד תוכל להעתיק לעסק אחר.

40. הסכום הנדרש להקמת עסק תמיד גדול יותר ממה שיש לך באותו רגע. כאשר אומרים שאין כסף כדי להקים עסק - זה שקר, עצלנות ופחד מאחריות.


41. ההפסד שלך זה הרווח של הבנק. כדי לקחת הלוואה מהבנק - צריך 10 דקות. כדי להחזיר אותה - צריך 10 שנים.

42. מטרת כל משקיע - לקחת ממך יותר ממה שהוא נתן לך. ז"א אתה תעבוד, תתאמץ, תשקיע את כולך, תיקח על עצמך את כל הסיכונים - והמשקיע... יהנה מתוצאות למשך כל תקופת קיום העסק שלך.

43. הלוואה מקרובי משפחה - זאת הלוואה ללא אפשרות של החזר. אם כבר אתה לוקח הלוואה, אז עדיף להתחתן עם משקיע או להיחנק עם ההלוואה של בנק.

44. את העסק צריך להקים מאפס. ללא הלוואות. אם אתה לא משקיע כסף - אין לך מה להפסיד, אין לך מה לסכן. את הכסף הזה אתה כבר יכול להשקיע בעסק שלך. כשאתה משקיע בעסק את הכסף שהרוויחת בעצמך - אתה לא מבזבז אותו כל כך מהר, כמו הכסף שלקחת מהבנק או מקרובי משפחה :)

45. את העסק צריך להקים לבד. ללא שותפים. זאת בכלל לא שאלה אם יהיו בעיות עם שותפים או לא. השאלה היא, עד כמה הבעיות האלה יהיו כבדות וכמה מהר הן יפלו על ראשך.

46. שותפים הכי גרועה זו שותפות עם אנשים קרובים: אישה, בעל, ילדים, הורים, חברים וכו'. תעסיק אנשים זרים - אותם תמיד תוכל להחליף ולפטר וזה לא יביא לדרמות משפחתיות.

47. תחיה את החיים שלך ולא את החיים של ההורים שלך. תממש את החלומות שלך.

48. מי שאומר ״לא כולם נולדו להיות יזמים״ - הוא פאשיסט. גם הפאשיסטים אמרו שיש גזע נקי וכל השאר - בעלי גזע של עבדים שצריכים לעבוד למענם. כמובן, אחד יצליח להקים רק עסק קטן והשני יהפוך למיליונר. כל אחד והכח שלו. אבל כל אחד מסוגל להקים עסק.

49. אם הבנת משהו, אבל לא עשית זאת, זה אומר שלא הבנת כלום. כי לא עשית. אפשר להבין רק את מה שעשית.

50. סטודנט שסיים אוניברסיטה - זה עבד משרדי מושלם. יזמים, בהבדל מעבדים מאולפים, לא רגילים לעשות את מה שהם לא אוהבים ותמיד מחפשים דרכים קלות כדי להשיג את המטרה.


51. מידע מיותר - נרקב בראש. לדחוף לראש מידע שאין בו צורך - זה בדיוק כמו לדחוף למקרר את כל האוכל מהמכולת - הוא נרקב.

52. דיפלומה - זה ניר טואלט מעוצב שנותן לך אפשרות להיכנס לחיי עבודת. חבל לשרוף עליו 5 שנים מהחיים.

53. חיים קשים - זה סימן מאוד מדוייק לכך שאתה עושה משהו לא נכון. גאווה עצמית - זה הדבר היחיד שמפריע לך לראות את הטעויות שלך.

54. שיטה אחת ויחידה כדי להתגבר על האגו שלך - להבין שאתה לא מבין כלום בעסקים ולהתחיל ללמוד אצל אנשים שיודעים איך בונים עסקים מצליחים והוכיחו זאת על ידי התוצאות שלהם. מה שמפירע לך ללמוד - זאת הגאוותנות שלך.האגו שלך דופק אותך.

56. כדי להרוויח 50,000 ₪ בחודש, צריך להרוויח 2,000 ₪ ביום. תענה לעצמך על השאלה: האם היית משלם למישהו 2,000 ₪ ליום אם הוא היה עושה את מה שאתה עושה עכשיו? אם לא - אז תפסיק לעשות את זה! אם אתה רוצה לקבל תוצאות חדשות, צריך להתחיל לעשות משהו חדש.

57. יש צדק בעולם. כל אחד מאיתנו מקבל בדיוק את מה שמגיע לו. מה שאתה רואה סביבך - אלה הם החיים שיצרת לעצמך. אלה הם האנשים שבחרת להיות איתם. ההווה שלך - זאת תוצאה של מה שעשית כל השנים הקודמות. העתיד שלך - זה מה שאתה עושה היום.

58. אם אתה רוצה להתחיל עסק - תתחיל היום. עכשיו. תתחיל עקום. תתחיל לא נכון. אבל תתחיל. אם תתחיל – יש לך סיכוי להצליח. אם לא תתחיל – אין לך שום סיכוי.

59. הצלחה עדיפה על כשלון, אבל את השיעורים החשובים ביותר אנו לומדים דווקא אחרי הכשלונות. תמיד יהיו טעויות. היזמים המצליחים ביותר טועים 17 פעמים מתוך 18. אבל דווקא 18 הניסיונות האלה נותנים להם אפשרות בסוף לפגוע לשער ולקבל את כל מה שהם רוצים מהחיים.

60. להקים עסק - זה קשה. אבל זה קשיי יצירה ולא קשיי עבדות! כדי להגיע לרמה מכובדת צריך להזיע לא מעט. אין ניסים. אף אחד לא יבנה לך את העתיד בשבילך. אבל אם הייתי צריך לעבור את כל הקשיים שוב - הייתי בשמחה עובר אותם. כי הפרס שווה את המאמץ!

תמיד אפשר למצוא סיבה למה משהו לא מצליח לך. אבל קיבנימט סיבות.
מי שרוצה - עושה. מי שלא רוצה - מחפש סיבות ותירוצים.


סעיף 55. סעיף מיוחד. סעיף הטסט שלך.

אם לא שמת לב שחסר סעיף 55 - אתה חסר תשומת לב. אין לך מה לעשות בעסקים. סגור את האתר הזה ולך לשוטט בפייסבוק. שם המקום שלך.

אם שמת לב שחסר סעיף 55 וזה מדכא אותך - טוב שיש לך תשומת לב, אבל הבעיה המרכזית שלך שאתה מתמקד בדברים הלא נכונים. תתמקד במה שיש לך. אל תתמקד במה שאין לך. יש לך 59 סעיפים אחרים. תתמקד בהם. אותו הדבר בחיים שלך - יש לך מלא דברים שאפשר להתחיל מהם. תתמקד במה שיש לך. זה בהחלט מספיק כדי להצליח.

אם שמת לב שחסר סעיף 55, אבל זה לא מפריע לך כדי להתחיל ליישם את שאר הסעיפים - אתה במצב מצויין. יש לך סיכוי רב להצליח! אשמח לראות אותך בקורס סטארט-אפ - הוא יעזור לך להגיע להצלחה מהר יותר ממה שתאה יכול לתאר לעצמך.


תצלי₪!

לחץ כאן ותקים את העסק שלך!
בעצמך וללא הלוואות!